Sıkça Sorulan Sorular

Devitale SPlus ürününün miktarı ve formu nedir?

Devitale SPlus ürünü 500ml hacminde sıvı formda bir üründür. Ürün kutusundan 500ml’lik sıvı içeren bir şişe ve toz formda bir stik çıkmaktadır.

Devitale SPlus ürününün içeriği nedir?

Devitale S Plus miktar olarak en yüksek oranda Akasya gamı (yardımcı madde – kıvamlaştırıcı) ve Vitamin C (Etken madde) içermektedir.  

Akasya Gamı
Senegal akasya ağacından üretilen bir reçinedir. Takviye edici gıdalar ve Türk Gıda Kodeksinde yardımcı madde olarak geçen akasya gamı, Devitale SPlus ürünümüzün içerisindesi miktar olarak en çok bulunan bileşendir. 

Devitale SPlus üretimi sırasında akasya gamına çok özel bir teknoloji uygulanmaktadır.

C Vitamini (Askorbik Asit)
Devitale SPlus ürünümüz içerisinde akasya gamından sonra miktar olarak en çok bulunan bileşen C vitaminidir. 

C Vitamini;
Bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna katkıda bulunur.
Demir emilimini arttırır
Normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.
Yorgunluk ve bitkinliğin azalmasına katkıda bulunur.
Kan damarlarının, kemiklerin, kıkırdağın, diş etlerinin ve cildin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna katkıda bulunur.
Yoğun fiziksel egzersiz sırasında ve sonrasında bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunur.

L-Karnitin
Devitale SPlus ürümünzde en az bulunan bileşik L-Karnitindir. Günlük 30ml Devitale SPlus kullanımında sadece 0,6mg L-karnitin bulunur. Bu miktar, sporcuların kullandığı dozlardan yaklaşık beş bin kat daha düşüktür. 

Diğer Bileşenler

Devitale Splus ürününün içerdiği diğer yardımcı bileşenler aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Bileşen Adı Ürüne Eklenme Amacı
Deiyonize su Çözücü
Pancar kökü kırmızısı Renklendirici
Sitrik asit Asitlik düzenleyici
Potasyum sorbat koruyucu
 
Devitale SPlus ürününün ruhsat sahibi ve buluşçusu kimdir?

Devitale Splus ürününün geliştiricisi Dr. Erdem Tezcan’dır.  Uzun yıllar boyunca araştırma-geliştirme (ARGE) çalışmaları Dr. Erdem Tezcan tarafından yapılmış olan Devitale Splus’ın ruhsat ve izinleri Dr. Erdem Tezcan’ın ortağı olduğu Yuteg Biyoteknoloji İlaç ve Gıda takviyeleri Ltd. Şti. tarafından 29.01.2018 tarihinde alınmıştır. 

Devitale SPlus ürünü kaç yaş için ruhsatlandırılmıştır?

Devitale SPlus ürünümüz 11 yaş ve üzeri için ruhsatlandırılmıştır. 4-10 yaş için ise Devitale Kids ürünümüzü kullanabilirsiniz.

Devitale SPlus ürünü nerede nasıl saklanmalıdır?

Devitale SPlus ürünü aktifleştirilmeden önce yani kırmızı hale dönüştürülmeden önce kuru ve serin bir yerde saklanabilir. Üründen çıkan tozu şişedeki sıvıyla birleştirdikten sonra yani aktif kırmızı hale dönüştürüldükten sonra ise buzdolabında saklanmalıdır.

Devitale SPlus ürünü nasıl hazırlanmalıdır?

Ürün içerisinden çıkan stik (toz), şişe içindeki sıvıya dökülüp çalkalanır. 1 veya 2 saat oda sıcaklığında bekletilir. Ürün tekrar çalkalanır. Bu işlemler ürünü aktif kırmızı hale getirir. Aktif kırmızı hale gelen ürün buzdolabında saklanır.

Devitale SPlus ürünü nasıl içilmelidir?Devitale SPlus ürünü nasıl içilmelidir?

Ürün kutusunda belirtilen aktifleştirme talimatlarına göre hazırlandıktan sonra ürün doğrudan tüketilebileceği gibi bir bardak suya, limonlu suya veya meyve suyuna eklenerek de içilebilir. 

Devitale SPlus ürünü ne zamana kadar kullanılabilir?

Aktifleştirmeden yani kırmızı hale getirilmeden önce ürünün raf ömrü üretim tarihinden itibaren 3 (üç) yıldır. Aktifleştirilen (kırmızı) ürün buzdolabında saklanır. Aktifleştirildikten sonra ürün buzdolabında saklanırken etkinliğini 3 ay sonrasında yavaş yavaş etkinliği düşmeye başlar. O yüzden, aktifleştirildikten sonra ürün 3 ay içerisinde tüketilmelidir.

Devitale SPlus ürünü bir ilaç mıdır?

Ürün İLAÇ DEĞİLDİR. Doğal bileşenler içeren gıda takviyesi statüsünde bir üründür.

Devitale SPlus ürünü glüten içerir mi?

Devitale SPlus ürünü glüten içermez. Ürünün glüten içermediğine dair rapora ve ürünün diğer belgelerine “BELGELERİMİZ” sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Devitale SPlus ürününü çölyak hastaları kullanabilir mi?

Devitale SPlus ürünü Ürün glüten içermediği için Çölyak hastalarının kullanımına uygundur. Ürünün glüten içermediğine dair rapora ve ürünün diğer belgelerine “BELGELERİMİZ” sekmesinden ulaşabilirsiniz. 

Devitale SPlus ürünü hayvansal gıda içerir mi?

Devitale SPlus ürünü hayvansal bileşen içermediği için ve bitmiş ürün ile hiçbir hayvan deneyi yapılmamıştır. Ayrıca, ürün hiçbir hayvan deneyi yapılmamış hammaddeler kullanılarak üretilmiştir. Bu özelliklerinden dolayı ürünümüz VEGAN sertifikası almaya hak kazanmıştır. Ürünün vegan sertifikasına ve diğer belgelerine “BELGELERİMİZ” sekmesinden ulaşabilirsiniz. 

Devitale SPlus ürünü nerede satılmaktadır?

Devitale SPlus ürünü anlaşmalı bayi eczanelerde ve anlaşmalı online satış alanlarında satılmaktadır. Ürünü satan en yakın bayi eczaneyi bulmak için bu sitedeki ECZANE – BAYİ BUL sekmesini tıklayınız.

Ürünü doğrudan bu web sayfası üzerinden online satın almak için “SATIN AL” sekmesine tıklayınız.

Kutu içerisinden çıkan saşeyi sıvıya eklemeden içtim, ne yapmalıyım?
Suda çözülen bir C-Vitamini tüketirseniz, mideniz için iyi olacaktır.
Devitale Splus mide bulantısı yapar mı?

Devitale Splus kutusunda belirtilen talimatlara uygun olarak hazırlanırsa mide bulantısı yapmaz, fakat bazı kullanıcılarımız kutu içeriğinde bulunan saşe içindeki tozu şişeye eklemeyi unutarak veya ekler eklemez dışarda bekletmeyi unutarak içebilmektedir. Böyle bir durumda herkeste olmasa da, bazı kullanıcıların mide bulantısı şikayetleri olabilmektedir. Bu gibi bir durumda suda çözülen C-Vitamini kullanırsanız mide bulantınız sona erecektir.

Devitale Splus yan etki yapar mı?

Bağırsak florasına bağlı olarak genellikle ilk kullanım dönemlerinde, başlarda diyare (ishal) yapabilmektedir. Bu geçici bir durumdur.

Bağırsak florasında ki detoksa bağlı olarak bazı kullanıcılarımızda dışkıda ağır bir koku yapabilmektedir. Bu da geçicidir.